Programowanie neurolingwistyczne — jak użytkować Twój umysł?

Co to jest programowanie neurolingwistyczne? Potraktuj to jak instrukcję obsługi dla swojego umysłu! Kiedy zrozumiesz NLP, możesz wykorzystać moc swojej podświadomości, aby bez wysiłku dokonać ogromnych zmian! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czym jest programowanie neurolingwistyczne, zobacz przykłady technik i odkryj, jak możesz je zastosować, aby stworzyć swoje życie na TAK! 

Czy kiedykolwiek uczono Cię, jak używać umysłu, aby osiągać lepsze wyniki? Albo przezwyciężyć różne uczucia lub ograniczające przekonania?

Oto co programowanie neurolingwistyczne może dla Ciebie zrobić i jest to jedno z narzędzi, które całkowicie zmieniło moje życie. Przestałam być osobą nieśmiałą, niepewną siebie i ciągle mającą negatywne myśli na swój temat… 

… Aktualnie, przemawiam na scenach przed ludźmi, codziennie pojawiam się na żywo w mediach społecznościowych i prowadzę bardzo dobrze prosperującą firmę.

Jak to możliwe? Wykorzystałem programowanie neurolingwistyczne, aby zmienić swoje przekonania i wkroczyć w tożsamość zupełnie innej Kobiety. Pracowałam z wieloma ludźmi i zainspirowałem tysiące osób w Polsce i na świecie… i jestem tutaj, aby powiedzieć Ci, że możesz zrobić to samo.

 

✨ Masz nieograniczony potencjał.

✨ Możesz mieć to wszystko.

✨ Możesz mieć związek swoich marzeń, wymarzony dom, wymarzoną karierę, wymarzony samochód… niezależnie od tego, jak wygląda Twoje życie Teraz.

Bez względu na to, skąd pochodzisz i przez co przeszedłeś, możesz użyć NLP, aby wkroczyć w tożsamość wersji siebie, która już żyje swoim wymarzonym życiem.

Co to jest programowanie lingwistyczne?

Programowanie neurolingwistyczne (NLP) to podejście psychologiczne, które kładzie nacisk na to, jak możemy używać podstawowego języka naszych umysłów, aby konsekwentnie osiągać rezultaty. Rozłóżmy znaczenie programowania neurolingwistycznego:

Neuro — układ nerwowy lub umysł — to, czego używamy do doświadczania świata za pomocą zmysłów, w tym reakcji wzrokowych, słuchowych, kinestetycznych, węchowych i smakowych.

Lingwistyka — język i inne formy komunikacji, których używamy do przechowywania doświadczenia i nadawania mu znaczenia w naszym umyśle — w tym obrazy, dźwięki, uczucia, zapachy, smaki i wewnętrzny dialog (lub rozmowa własna).

Programowanie — sposób, w jaki przetwarzamy i przyjmujemy te informacje, w tym wzorce i strategie, które uruchamiamy w naszym umyśle, aby osiągnąć nasze cele.

NLP to zbiór wiedzy czerpiący z wielu dziedzin – w tym terapii rodzinnej, terapii Gestalt i hipnozy – i wymaga modelowania sukcesu. Oznacza to, że jeśli znajdziemy przykład osoby, która odniosła sukces, możemy przeanalizować, co doprowadziło do tego sukcesu, i wykorzystać te informacje do stworzenia „modelu”.

Możesz następnie użyć tego modelu, aby odtworzyć te rezultaty we własnym życiu, a także uczyć tego innych. Z NLP korzystają także mówcy, marketerzy, politycy i tak naprawdę każdy, kto używa języka, aby wpłynąć na Twoje myślenie lub działanie w określony sposób. 

Może to zabrzmieć negatywnie, ale uwielbiam przypominać ludziom, że ZAWSZE jesteś programowany przez wszystkich, których słuchasz i wszystkie informacje, które przyswajasz – niezależnie od tego, czy pochodzą z wiadomości, telewizji i filmów, czy też od ludzi, którymi się otaczasz.

Dlaczego więc nie miałabyś chcieć zrozumieć języka umysłu, abyś miała WYBÓR w kwestii tego, kim chcesz być i jakie przekonania chcesz sobie zaprogramować?

Kiedy wzmocnisz się i zrozumiesz, jak działa umysł i jak możesz wykorzystać NLP do osiągnięcia sukcesu, nic Cię nie powstrzyma. 

Dlaczego programowanie neurolingwistyczne nazywa się „językiem umysłu”?

Umysł to najpotężniejszy superkomputer, do jakiego każdy z nas ma dostęp, a nauka programowania neurolingwistycznego jest jak otrzymanie instrukcji obsługi.

Kiedy uczysz się NLP, odkrywasz potężne techniki, które przemawiają bezpośrednio do Twojej podświadomości i mogą mieć ogromny wpływ na Twoje życie.

Pamiętam, kiedy byłam na pierwszym szkoleniu z programowania neurolingwistycznego… Byłam zdumion koncepcjami, których się uczyłam i tym, jak szybko można było dokonać ogromnych zmian dzięki NLP.

Zastanawiające było dla mnie pytanie: „Dlaczego nie uczono mnie tego w szkole? Dlaczego musiałam znać kąty trójkąta równoramiennego albo drugie imię jakiejś przypadkowej postaci historycznej, a nikt nigdy nie nauczył mnie języka mojego umysłu?” Żałowałam, że nikt nigdy nie pokazał mi narzędzi, jak pokonać negatywne myśli i niewspierające przekonania!

Dlatego tak bardzo zależy mi na dzieleniu się programowaniem neurolingwistycznym z jak największą liczbą osób. Wierzę, że wszyscy powinniśmy wiedzieć, jak pracować z naszą podświadomością, aby móc stworzyć życie, jakiego pragniemy. Aby to zrozumieć, musisz nauczyć się, jak działa podświadomość.

Programowanie neurolingwistyczne i umysł podświadomy

Po pierwsze, w dowolnym momencie wokół nas dzieje się 2,3 miliona bitów informacji, ale nasz umysł może obsłużyć tylko około 126 bitów. Zatem nasze umysły przepuszczają informacje przez serię filtrów i usuwają, zniekształcają lub uogólniają, abyśmy mogli skupić się tylko na tym, co ważne.
Filtry te obejmują:

✨ Czas
✨ Lokalizacja
✨ Język
✨ Wspomnienia
✨ Decyzje
✨ Przekonania
✨ Wartości
✨ Tożsamość

… Te filtry decydują o tym, co przedostaje się ze świata zewnętrznego do naszej neurologii.  Nasze umysły pobierają te przefiltrowane informacje i tworzą ich wewnętrzną reprezentację, która może być wizualna, słuchowa, kinestetyczna lub słuchowa cyfrowa (co odnosi się do naszego mówienia do siebie). Nie przetwarzamy informacji słowami… robimy to w symbolach. Następnie nasze umysły zamieniają te symbole na język.

Kiedy myślę o wszystkich wspomnieniach i pomysłach, które przechowujemy w naszych umysłach, lubię myśleć o nich jak o gigantycznej holograficznej szafce na dokumenty, a zrozumienie NLP jest jak możliwość bezpośredniego sortowania tych plików.

Pracując z nimi, możemy naprawdę zmienić nasze przekonania, wzmocnić się i zdać sobie sprawę, że nie jesteśmy tak ograniczeni, jak nam się wydawało.

Oto kolejna ważna rzecz, którą należy zrozumieć:

Twoja podświadomość nie jest w stanie przetwarzać negatywów.

Jeśli powiem: „nie myśl o fioletowym krysztale ametystu”, pomyślisz o fioletowym krysztale ametystu, ponieważ aby w ogóle zrozumieć te słowa, musiałeś stworzyć jego obraz w swoim umyśle.

Jeśli koncentrujesz się na tym, czego nie chcesz, stale tworzysz w swoim umyśle ten obraz… który może mieć wpływ na Twoje zachowanie, a tym samym na Twoje wyniki.

Na przykład, jeśli boisz się rozstania i ciągle o tym myślisz, prawdopodobnie będziesz zachowywać się, co sabotuje twój związek.

Dlatego właśnie w programowaniu neurolingwistycznym skupiamy się na tym, co pozytywne, czyli na tym, czego naprawdę chcemy, zamiast na tym, czego nie chcemy. 

Jak można wykorzystać programowanie neurolingwistyczne?

Programowanie neurolingwistyczne to jedno z najpotężniejszych narzędzi, jakich się nauczyłem i wykorzystuję je w mojej firmie coachingowej na wiele sposobów. Kiedy pracuję z klientem, który utknął z powodu negatywnych przekonań, wewnętrznych konfliktów lub czegoś z przeszłości, co go powstrzymuje, mogę zastosować NLP, aby pomóc mu rozwiązać i uwolnić te przekonania i problemy oraz zaprogramować pozytywne.

Jeden z moich mentorów, Bob Proctor, lubi mawiać, że „ryba nie rozumie, że jest w wodzie, dopóki z niej nie wyjdzie”

Było to dla mnie ogromne wyzwanie, ponieważ po wielu rzeczach, przez które przeszłam w życiu, wierzyłam, że nikt mnie nie lubi.  Po prostu tak postrzegałam świat. Nie zdawałam sobie sprawy, że było to tylko ograniczające przekonanie i w moim przypadku nie musiało być prawdziwe.  Miałam taki wybór.

Jeśli więc masz takie myśli: „Nie jestem kochany…” „Nie mogę odnieść sukcesu…” „Nigdy nie będę w stanie zdobyć tej pracy ani założyć firmy…”

Nie musisz już nosić ze sobą tych przekonań. Możesz użyć prostych technik NLP, aby je zmienić i zmienić sposób, w jaki patrzysz na świat. Wszystko zaczyna się od tego, że widzisz, jaki masz potencjał.

Gotowa na głębsze nurkowanie i odkrycie własnego potencjału?